ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Од полноќ со нови цени, поскапување на бензинот и дизелот

Бензините и дизелот од полноќ ќе бидат за половина денар поскапи, реши на денешната седница Регулаторната комисија за енергетика.

Според одлуката, Дизелот и ЕУРОСУПЕР БС 98 ќе бидат поскапи за половина денар и ќе се точат за 60.5 денари дизелот и 69,5 денари за 98 октанскиот СУПЕР.

Цената на ЕУРОСУПЕР БС 95 нема да се промени и ќе се точи за 67 денари по литар.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0