ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Сцена > Отворен филмскиот фестивал во Венеција

Отворен филмскиот фестивал во Венеција

Француските актерки Катрин Денев и Жилијет Бинош го отворила 76 Венецијански филмски фестивал.

Двете актерки се прошетаа на црвениот тепух со јапонскиот режисер за да го претстават филмот „Вистина“, семејна драма која се натпреварува за Златниот лав.

Во трката за оваа награда, годинава влегоа 21 филм.