ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Сцена > Откако во „Брза кујна“ се појавија нови готвачи, откриено дали Марк и Никола ќе бидат дел од кулинарското шоу

Откако во „Брза кујна“ се појавија нови готвачи, откриено дали Марк и Никола ќе бидат дел од кулинарското шоу

1 мин читање

Од неодамна стартуваше петтата сезона на популарното кулинарско шоу „Брза кујна“ на ТВ Сител, заедно со водителката Александра Илиевска и шефовите Марк Де Јонг и Никола Мишковски.

По цели четири сезони продуцентите на барање на гледачите кои бараа да се воведе некаква промена, но бидејќи шоуто е под франшиза, за истото немаше многу простор за додавање или одземање на зацртаната шема во кујната на доматите и пиперките.

Како што објасни Александара на почетокот на неделава, без да направат отстапки од концептот, се решиле за едно големо изненадување за гледачите, односно да ангажираат нови шефови на местото на Марк и Никола.

Имено, во новата сезона заедно со учесниците  ќе готват и Филип Поповски и Бобан Симоновски. Филип е познат како популарниот „Готвиме со Фичо“, кој постојано изненадува со примамливи рецепти, а Бобан е познат како шеф во еден скопски ресторан.

Откако, Боби и Фичо се појавија како нови готвачи, се поставуваше прашањето дали тие ќе бидат единствени готвачи, или пак ќе се менуваат со Марк и Никола.

Како што пишува сител.мк, тимот на „Брза кујна“  се проширува односно наместо двајца готвачи, во петатта сезона ќе има четири, Марк, Никола, Фичо и Боби.

Концептот на емисијата ќе биде ист односно врвните мајстори во кујна заедно со учесниците од тимот на доматите или тимот на пиперките  ќе готват одредени специјалитети за 20 минути.

Како се тоа ќе изгледа може да ја гледате емисијата „Брза кујна“ секој ден во 17часот на Сител телевизија.

извор: vistina.com.mk