ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Славни > Откако тој ја објави гола, а таа неговиот полов орган: Еве што побара Карлеуша од Александар Вучиќ пред да се збогува со нацијата

Откако тој ја објави гола, а таа неговиот полов орган: Еве што побара Карлеуша од Александар Вучиќ пред да се збогува со нацијата

1 мин читање

Јелена Карлеуша и фудбалерот Огнен Врањеш овие неколку денови се вистинска топ тема низ целиот регион, па и пошироко.

По секс скандалот со голите фотографии кој ги објавија двајцата меѓусебно, пејачката веќе не можеше да издржи, па за крај и се огласи на јавноста и побара помош од нивниот претседател Александар Вучиќ.

-Господине Вучиќ дали може јавно да ве замолам да ми помогнете и да го запрете ова лудило и неправда во медиумите? Ако не поради мене, барем поради моите деца, сопруг, болна мајка… Ве молам. Отиде предалеку, напиша Карлеуша.

Gospodine @avucic , da li mogu javno da vas zamolim da mi pomognete i zaustavite ovo ludilo i nepravdu u medijima? Ako ne zbog mene, onda zbog moje dece, muža, bolesne majke… Molim vas. Otislo je predaleko.

— JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) January 15, 2019

Инаку претходно таа објави и загрижувачка порака која емотивно ги „раскрши“ фановите.

-Сега да докажувам дека пораките кои се објавени не се мој, дека интимните делови од телото не се мој…дека жената на фотографијата на стомакот нема три царски реза и бемка како јас…нема поента. Медиумите заработија тираж, решија да ме убијат…да го убијат моето семејство. Нека гледа Србија! Немоќна сум. Крај.

Da ja sada dokazujem da poruke koje objavljuju nisu moje, da intimni delovi tela nisu moji… da zena sa slika na stomaku nema 3 Carska reza i mladeže kao ja… nema svrhe. Mediji su zarad tiraža rešili da me ubiju… da ubiju moju porodicu. Neka Srbija gleda. Nemoćna sam. Kraj. pic.twitter.com/8W36FbnHdR

— JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) January 15, 2019