ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Откриена пораката која принцот Чарлс и ја испратил на Дајана ноќта пред венчавката

Принцот Чарлс неодамна го прослави својот 70 роденден, а јавноста се уште се интеренсира за детали од неговиот  приватниот живот.

Пени Јуниор, кралскиот биограф тврди дека ноќта пред свадбата принцот Чарлс испратил кратка порака на Дајана во кралскиот дворец, каде што таа се одморала со нејзината сестра.

Иако знаел дека венчавката му е голема грешка, принцот пратил порака за поддршка за Дајана.

„Многу сум горд на тебе и утре те чекам кај олтарот. Погледни ги сите во очи и ќе ги воодушевиш“, напишал принцот Чарлс.

Нивниот брак почнала да се распаѓа неколку дена по венчавката кога Дајана открила дека има врска со Камила.

Наводно,  Дајана сакале да ја откаже свадба, но било предоцна.

Вистина.мк

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0