ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Откриени детали: Позната причината поради која се разведуваат Северина и Игор

1 мин читање

Пејачката Северина Којиќ решила да се разведе од сопругот Игор Којиќ после не цели три и пол години брак, што е и причината поради која српската снаа не се појавила на концертот на свекорот Драган Којиќ Кеба, иако било предвидено да гостува.

-Имено Јована и Жељко Јоксимовиќ биле повикани на слава кај Кеба со нивниот кум и менaџер Бане Обрадовиќ. Меѓутоа, кога Северина слушнала за тоа, направила хаос. Се заканила дека ќе ја навреди водитeлката во лице пред сите гости и ќе си замине во Загреб. Неа, всушност ја изнервирало, што во една прилика Јована во својата емисија на една новинарка и поставила прашање за Северина како мајка. Јована професионално си ја работела работата, но Северина се нашла навредена и никој не можел да и докаже дека водителката нема лоша намера, открива извор близок на семејството и додал дека Кеба испаднал колатерална штета.

Кеба го повикал Бане и го замолил да не ги носи Јована и Жељко. Се нашол во небрано, но морал да застане на страната на снаата. И покрај тоа Северина не била задоволна. Ги собрала своите работи и си заминала во Загреб. Сепак ветила дека ќе дојде за концертот на Кеба, а го излажала, бидејќи не се појавила. Таа требало да испее неколку песни со свекорот и сите ја очекувале, но таа не дошла.

Блиските на семејството Којиќ коменитраат дека со оваа постапка Северина сакала да му покаже да Игор дека нивниот брак е готов.

-И порано имале несогласувања, но Северина го почитувала семејството на Кеба. Сега е извесно дека близу е крајот и дека таа само барала причина да си оди и да го заврши бракот-тврдат упатените.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0