ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Пет војници загинаа во Турција

1 мин читање

Петмина турски војници загинаа, а десет се хоспитализирани, откако автобус со кој се превезувале се превртел во провинцијата Мерсин, во јужниот дел на Турција.

Освен нив загинал и возачот на автобусот.

Повредените војници веднаш биле пренесени в болница со тешки повреди.

Засега не е познато која е причината за инцидентот. (MИА)

fb-share-icon0
error

Ви се допаѓа натписов? Ве молиме препорачајте не на вашите пријатели :)