ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Музика > Познатиот рапер одржа концерт па почина на само 35 години

Познатиот рапер одржа концерт па почина на само 35 години

Рускиот рапер Децл (Кирил Толмацки) починал по концерт во градот Ижевск. Руски медиуми  го цитираат менаџерот Павел Беленец, но информацијата беше потврдена и од таткото на Децл.

Неофицијална причина за смртта е инфаркт.

Децл имаше 35 години, а дебитантскиот албум „Кој: Ти“, издаден во 2000 година е меѓу најпродаваните руски рап албуми.