ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Македонија > Познат идентитетот на тешко повреденото момче во Карпош

Познат идентитетот на тешко повреденото момче во Карпош

1 мин читање

Полицијата го соопшти идентитетот на момчето кое беше брутално нападнато вчера во Карпош

-Вчераа околу 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Шекспирова’’ во Скопје Ф.В.(19) со тврд предмет бил нападнат од едно лице. Ф.В. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза’’ каде му биле констатирани тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Според последните информации, момчет се уште се наоѓа во тешка состојба.