ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Регион > Поради дојава за бомба, евакуирани зградите на три судови и Јавното обвинителство во Задар

Поради дојава за бомба, евакуирани зградите на три судови и Јавното обвинителство во Задар

1 мин читање

Зградите во кои се наоѓаат Општинскиот, Прекршочниот и Трговскиот суд, како и Општинското јавно обвинителство во Задар утрово се евакуирани поради дојава за поставена бомба.

На терен веднаш пристигнале припадници на одделот за деактивирање експлозиви при Полициската управа во Задар.

– Полицијата ја доби дојавата за бомба околу девет часот утринава, потврди портпаролката на Полициската управа, Ивана Грбин.

About Post Author