ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Поради смртта на градоначалникот, општина Охрид го откажа најавениот проект

1 мин читање

Поради ненадејната смрт на градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски, од општината информираат дека се отажува годинешното издание на проектот кој стартуваше минатата година „Од 20-ти до 20-ти – СИТЕ ВО ОХРИД“ кој требаше да трае од 20-ти декември 2018 до 20-ти јануари 2019 година.

И покрај тоа што програмата беше потврдена и артистите беа букирани, сепак е донесена одлука оваа година да не се одржи главната програма и истата да се пренесе за следната година. Сепак, за најмладите, кои се нашата иднина и кои се најрадосни за празниците, ќе биде приредена програма на Градскиот плоштад, каде ќе настапат најмладите со своја програма, информираат од општина Охрид.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0