ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести од светот > Поради снежни врнежи, откажани 90 летови на аеродромот во Минхен

Поради снежни врнежи, откажани 90 летови на аеродромот во Минхен

На аеродромот во Минхен се откажани околу 90 летови поради силни снежни врнежи кои зафатија делови од централна Европа, соопшти Управата на аеродромот.

Минхенскиот аеродром е втор по големина во Германија, по аеродромот во Франкфурт.

Утрово во јужните делови на Германија, Австрија и Швајцарија се забележани нови снежни покривки.