ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Занимливости > Порачал сендвич во авион, но добил…

Порачал сендвич во авион, но добил…

1 мин читање

Патник на лет од Бали до Австралија од послугата во авионот побарл сендвич, кој кога го добил не бил таков каков што се надевал.

Ник Мозли од Брајтон во авионот на компанијата „Џет Стар ервејс“, посакал „троен“ сендвич, но краниот резултат бил многу помаку од тоа.

За својот оброк патникот палатил 9 австралиски долари, и веднаш штом го отворил, открил дека нешто недостасува – а тоа нешто всушност било сѐ!

Во сендвичот имало само маргарин и лист марула, а во вториот дел едно парче варено јајце.

Фотографии од овој минимизиран оброк, Мозли споделил на „Твитер“, а авиокомпанијата веднаш се извинила за необичниот сендвич кој наводно не бил дел од регуларното мени.View image on Twitter

View image on Twitter

Nick Mosley@BrightonNick

I must say @JetstarAirways have a cheek charging AUS$9 for sandwiches… without any fillings… Great for their bottom line but not so good for filling the tums of customers2212:54 PM – Jan 7, 2019 · Perth, Western Australia33 people are talking about this