ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Порошенко побара помош од Германија

Украинскиот претседател Петро Порошено побара помош од Германија и нејзините сојузници за да го зајакнат присуството во Црното Море и да ја спречат, како што рече, Русија од понатамошна агресија.

Порошенко оцени дека е неопходна „силна и единствена реакција на агресивното однесување на Русија“.

Наведе дека Русија поставила голем број војници долж границата со Украина, предупредувајќи дека тие ќе влезат подлабоко во украинската територија.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0