ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Славни > Потресна исповед на пејачката Анабела : Имав само 20 години кога ми беше откриено тумор на дојката, а по толку години сега доживеав нов шок

Потресна исповед на пејачката Анабела : Имав само 20 години кога ми беше откриено тумор на дојката, а по толку години сега доживеав нов шок

1 мин читање

Пејачката Анабела Атијас имала само 20 години кога се сретна очи во очи со страшната болест од која многумина не се излечиле, но на голема благодарност на докторите и нејзината желба да оздрави успеа да ја победи борбата со ракот на дојката.

-Тоа ми се случи одамна на само 20 години, се оперирав во Шведска во 1995-та година и ја имав таа среќа при разговор со една пријателка да слушнам за прегледите, односно момографијата. Внимателно ја слушав пријателката која ми говореше дека самоконтролата е многу важна и ете игра на случајност тоа ми остана во глава, а потоа ми беше откриен и ракот. Тој петок се враќав од дискотека и отидов да се туширам, а потоа забележав дека нешто не е во ред, веднаш отидов на лекар, а по три дена ми беше закажана операција, раскажува за српски „Телеграф“ Анабела.

Пејачката вели и по успешната операција повторно се плаши секој пат кога прави некаков преглед, а неодамна поминала низ вистински пекол откако видела дека гинеколошките резултати не се добри, апелира до сите жени редовно да посетуваат лекар и да прават прегледи.

-Таа болест е подмукла, ја чувствуваме кога веќе ќе биде доцна, додава Анабела.