ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Почина глумицата Тања Робертс, најпозната по улогата во „Џејмс Бонд“

1 мин читање

Американската глумица Тања Робертс, можеби најпозната по филмот „Џејмс Бонд: Изгледи за убиство“ (A View to a Kill), почина вчера на 65-годишна возраст. Причината за смртта сѐ уште не е соопштена.

Таа глумеше и во серијата „Чарлиевите ангели“ од 1980-тите, како и во „Лудите ’70-ти“ од 1998 до 2004 година.

Во кариерата таа била и модел со улоги во реклами, како и во повеќе филмови од Б-категорија.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0