ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

По пад од 95 кат, лифт полн со луѓе застанал на 11-тиот

1 мин читање

Пожарникари спасиле шест лица заглавени во лифт во еден од највисоките облакодери во Чикаго.

По излегување од ресторан на 95 кат, шест лица искусиле трусно возење во лифт и слушнале звуци, но во тие моменти не сфатиле дека лифтот пропаднал 84 ката и застанал на 11-тиот.

Еден од каблите, кои го држат лифтот, пукнал, и поради тоа почнал да паѓа.

Вкупно три лифтови ќе бидат затворени поради поправка и одржување, како и поради истрага.

МИА

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0