ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Првата дама на Аргентина ја засени Меланија Трамп

1 мин читање

На Самитот G20 во Буенос Аирес, првата дама на САД, Меланија Трамп се сретна со сопругата на аргентинскиот претседател, Јулијана Авада.

Сопругата на аргентинскиот претседател има 43 години, а американскиот магазин „Вог“ ја спореди Авада како современа верзија на Џеки Кенеди.

Има завршено на Оксфорд, а неколку години пред да се омажи има работено во текстилната компанија во сопственост на нејзиното семејство.

Претседателот ја запознал неговата сопруга во теретана во 2009-та година, а веќе во 2010-та година се венчале.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0