ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Прегазено 9 годишно дете во Скопје

На 04.11.2018 година во 14 часот на  улица „Знеполе“ Б.А.(66) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Цитроен“ со скопски регистарски ознаки удрил во деветгодишно дете од Скопје, информираат од МВР.

По незгодата детето со возило на Итна медицинска помош е пренесено во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0