ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Презентација на Првиот полугодишен извештај за спроведување на Стратегијата за реформа на јавната администрација

1 мин читање

Во Клубот на пратеници денеска ќе биде презентиран Првиот полугодишен извештај за спроведување на Стратегијата за реформа на јавната администрација 2018-2022 и Акцискиот план, како и Извештајот за имплементација на Стратегијата за РЈА (2018-2022) на Фондацијата Отворено општество – Македонија.

На настанот ќе се обрати заменик-министерот за информатичко општество и администрација Александар Бајдевски.

МИА

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0