ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Република > Прескапиот тревник на Шилегов денес е полн со овци

Прескапиот тревник на Шилегов денес е полн со овци

1 мин читање

Среде Скопје, но и среде епидемија, се појави најскапата трева која македонските граѓани ја имаат видено.

Додека поради коронавирусот земјава брои жртви, а огромен број на граѓани едвај сврзуваат крај со крај борејќи се за егзистенција, власта се луксузира.

Најскапиот тревник во светот скопјани ги чини 530.000 евра, обвинија и од ВМРО-ДПМНЕ.

Граѓаните со право се револтирани што додека тие живеат во мака, Шилегов го прави овој огромен трошок.

Затоа, направија герила акција, па денес тревникот е полн со овци. Не вистински, секако, но пораката од граѓаните е јасна.