ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Пресметка на мафијата во Белград: Убиен бизнисмен, сопственик на позната коцкарница

Познатиот српски бизнисмен, сопственикот на една од најпознатите белградски коцкарници, Владо Поповиќ (43), бил убиен синоќа во Белград.

Група маскирани насилници го пречекале пред кафулето каде седел и испукале повеќе рафали, при што е повредено и 23 годишно момче.

Како што јавуваат српските медиуми, во полициските документи Поповиќ се води како соработник на Лука Бојовиќ, Филип Кораќ и на шкаљарскиот клан, заедно со Војислав Костиќ.

Поповиќ и Костиќ се на листата на сведоци во случајот на убиството на адвокатот Миша Огњановиќ, од јули годинава.

По убиството на белградскиот бизнисмен познат под прекарот Влада поп, полицијата почнала акција „Виор“.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0