ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Приведено лице од Кочани- нападнал полицајци

На 28 март 2020 во 14.10 часот на ул.„Теодосија Паунов“ во Кочани, во Полициска станица Кочани бил приведен Г.И. (32) од Кочани, поради агресивно однесување и физички напад врз полициски службеници при вршење на редовни работни задачи од областа на сообраќајот.

За настанот е известен Јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0