ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Приведен кумановец: Со фалсификуван пасош сакал да излезе од Македонија

На 21.11.2018 година во 16:00 часот на Граничниот премин Табановце, за излез од Р.Македонија при извршена пасошка контрола на лице Љ.С.(34) од Куманово било утврдено дека патната исправа била фалсификувана.

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи од Куманово, за понатамошна постапка.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0