ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Македонија > Прилепчанец со автомобил удри двајца постари сограѓани

Прилепчанец со автомобил удри двајца постари сограѓани

1 мин читање

На 02.01.2019 година околу 19:30 часот на крстосница од улица „Борис Кидрич“ и улица „Крушевска“ во Прилеп, З.М.(54) од Прилеп управувајќи патничко моторно возило „Tојота авенсис“ со бугарски национални ознаки удрил во пешаците Д.К.(75) и С.К.(72) двајцата од Прилеп.

Во незгодата С.К. се здобила со тешки телесни повреди по што пренесена е во општа болница Прилеп.

Извршен е увид на местото на настанот.