ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Трачеви > Принцот Хари не е принц или?

Принцот Хари не е принц или?

1 мин читање

Црвенокосиот принц Хари не личи премногу на принцот Чарлс, па затоа имало гласини дека тој всушност е син на капетанот на кралската коњаница Џејмс Хјуит по наводната врска со принцезата Дијана.

Но, Хари е роден 1984-та година, а Хјуит тврди дека неговата врска со принцезата Дијана започнала во 1986-та година.

Братот на Дијана, Чарлс Спенсер и сестрата Леди Сара МекКоркодал исто така се црвенокоси, па вероватно Хари своите гени ги наследил од страна на мајка си.