ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Магазин > Природен сок кој прави чудо кај жените: Ја стеснува половината и ги зацврстува градите

Природен сок кој прави чудо кај жените: Ја стеснува половината и ги зацврстува градите

1 мин читање

Освен што го стеснува струкот, овој сок на жените ќе им ги зацврсти градите.

Сите сакаме да имаме здраво и цврсто тело. Значи, ако сте добиле некој килограм плус, би требало да дејствувате колку што е можно побргу и да го решите тоа пред да почне салото да се таложи на вашето тело.

Меѓутоа, сите знаеме дека губењето на тежината не е едноставна задача. Па еве некои добри вести: постои исклучително корисен сојузник во борбата против вишокот на килограми – ананас!

Ова овошје е ефикасно во борбата против вишокот на килограми. Иако има сладок вкус, има исклучително ниска калориска вредност а дава многу енергија. Освен тоа, ананасот е богат со здрави и хранливи материи, како што се витаминот Ц, манганот, бакар.

Стомакот ќе ви биде рамен веќе после 10 дена од воведувањето на ананасот во исхраната. Исто така се бори и против слободните радикали.

Чаша сок од ананас вклучува: 25mg витамин Ц, 33mg калциум, 30mg магнезиум и 130 калории.

Ананасот е антиоксиданс чудо. Антиоксидансите го спречуваат стареењето, го поттикнуваат обновувањето на клетките и и даваат еластичност на кожата.

Значи, тоа е посебно корисно за жените затоа што може да им ја врати цврстината на градите и да се избегне опуштањето на кожата.

На жените им се советува да ги заменат кафето и алкохолот со сок од ананас затоа што неговата редовна консумација може да даде извонреден ефект за градите.

Консумирањето свеж сок од ананас ќе обезбеди значајни резултати за кратко време. Покрај неговата употреба за зацврстување на градите, може да даде неверојатни резултати и во поглед на кожата затоа што ги намалува брчките и другите знаци на стареење.