ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести > Притвор за 8 мина осомничени во случајот „Двојник“

Притвор за 8 мина осомничени во случајот „Двојник“

1 мин читање

Вечерва, судија на претходна постапка од Кривичниот суд Скопје, го прифати предлогот на скопското јавно обвинителство и им одреди мерка притвор на осумтемина осомничени за издавање на лажни патни исправи во случајот „Двојник“.

На двајца од осомничените, им се изречени мерки на претпазливост, а 11-от осомничен е во бегство и се уште не е достапен за органите на прогонот.