ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Промоција на книгата „Поштенска историја на територија на Република Македонија“

1 мин читање

Во Скопје денеска ќе биде  промовирана книгата „Поштенска историја на територијата на Република Македонија од 1843 до 2010 (поштенски жигови)“ од д-р Бранислав Светозаревиќ.

Промотор на книгата ќе биде проф. д-р Виолета Ачкоска.

Светозаревиќ е автор на околу 30 научни трудови од областа на историјата, архивистиката, музеологијата, етнологијата и културата, како и на  23 фотографски, филателистички и картофилски изложби на теми од историјата, културата и спортот.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0