ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Пронајдени 50 килограми марихуана во близина на Граничниот премин Ќафасан

На зелениот граничен појас во близина на граничниот премин Ќафасан, синоќа околу 19 часот, граничната полиција Регионален центар Запад, пронајде и одзеде две торби  со 46 пакувања марихуана со вкупна тежина од околу 50 килограми.

На местото каде се пронајдени двете торби, соопшти денеска МВР, извршен е увид по што, истите се подигнати, а марихуаната е предадена на вештачење.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0