ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Спорт > Пронајден авионот во кој беше Емилијано Сала

Пронајден авионот во кој беше Емилијано Сала

Потрагата по исчезнатиот авион на Емилијано Сала, што ја организираше неговото семејство, даде резултат откако беше пронајден авионот на дното на морето.

Авионот „Пајпер Малибу“ исчезна на 22 јануари на пат од Нант кон Кардиф, каде што требаше да настапува аргентинскиот фудбалер, по што почна потрага по нив.

Веднаш потоа семејството собра 300.000 евра за да почне своја приватна истрага, при која ангажираше експерти за потонати бродови, по што беше пронајден авионот со кој леташе Сала.