ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Македонија > Пронајден исчезнатиот малолетник од тетовско

Пронајден исчезнатиот малолетник од тетовско

1 мин читање

Вчеравечер околу 23 часот во Гостивар бил пронајден малолетникот од тетовското село Челопек, кој на втори декември од неговиот вујко беше пријавен дека се оддалечил од домот во непозната насока.

Малолетникот вратен e во семејството, а денеска наутро (5 декември) се самопријaвил во СВР Тетово.