ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести од светот > Пукање во Минхен – две лица загинаа

Пукање во Минхен – две лица загинаа

1 мин читање

Пукање во германскиот град Минхен, две лица загинаа.

Полицијата излегла на местото на настанот.

Мотивот за престрелката се уште непознати, повеќе детали подоцна.View image on Twitter

View image on Twitter

Julian Hans@juli_anh

#München. Schüsse in der #Au. Zwei Tote, darunter wohl der Täter. Quelle: Polizei310:06 AM – Feb 21, 2019See Julian Hans’s other Tweets