ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Ракометарките на Македонија до 19 години на ЕХФ шампионатот стартуваа со победа

1 мин читање

Репрезентацијата на Македонија за ракометарки до 19 години го стартуваше настапот на ЕХФ-шампионатот што се одржува во Скопје со победа, откако вчера лесно и убедливо ја совладаа селекцијата на БиХ со резултат 39-28.

Цврстата одбрана беше клучен фактор, од неа произлегоа бројни лесни голови на спротивната страна за лесна победа на стартот од овој шампионат.

Македонија е слободна на утрешниот дел од шампионатот, а нашите ракометарки в понеделник ќе го играат својот втор меч, против селекцијата на Фарските Острови.

Миновска со десет гола беше најпрецизна во нашиот табор, осум постигна Коларовска, седум имаше Јанкуловска, а Ризоска натпреварот го заврши со шест гола.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0