ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Рама доби јајце во глава: Хаос во албанскиот парламент

Седницата на Собранието на Албанија денеска кратко е прекината откако пратеникот од опозициската Демократска партија Ендри Хаша, со јајца го гаѓаше премиерот Еди Рама, кој во костум со кравата и бела кошула беше на говорницата.

Во очекување претседателот на парламентот Грамоза Ручи да интервенира, Рама мораше да ја напушти седницата.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0