ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести > Распишана меѓународна потерница по Војминовски: Обвинет е за обид за убиство на Села, избега од куќен притвор

Распишана меѓународна потерница по Војминовски: Обвинет е за обид за убиство на Села, избега од куќен притвор

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница за Никола Војминовски, осуден на 13 години затвор за обид за убиство над претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села.

На Војминовски му беше определена мерка куќен притвор до правосилност на пресудата, но полицијата при рутинска контрола констатирала дека не се наоѓа во својот дом.