ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести од светот > Рација во Германија, на мета осомничени екстремисти

Рација во Германија, на мета осомничени екстремисти

Во централните и западните делови на Германија полицијата изврши претрес во16 куќи на осомничени исламски екстремисти.

Обвинителката на Франкфурт, Надја Нисен изјави дека властите дејствуваат врз основа на сомневање дека екстремистите планирале напад.

Таа рече дека не може да соопшти детали бидејќи рацијата се уште трае.