ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Славни > Рај за женски очи: Големиот заводник го покажа совршеното тело на плажа

Рај за женски очи: Големиот заводник го покажа совршеното тело на плажа

1 мин читање

Австралискиот актер Крис Хемсворт привлече големо внимание на плажата Бајрон Бич во Сиднеј, Австралија додека сурфаше, а тоа секако го документираа и папараците.

Згодниот Крис на себе имал само црн шорц, а фотографиран е како носи даска во едната рака и како сурфа.

Хемсворт ги покажа своите сурферски вештини, но и мускулестото тело.

Тој се занимава со сурфање од многу одамна, уште додека ја снимаше серијата “Home & Away”, после што заминал во Холивуд, каде се стекна со слава и богатство.

35-годишниот Хемсворт е познат по улогата Тор во филмовите “The Avengers”, а во Бајрон Бич се преселил од Лос Анџелес кога го основаше семејството со сопругата Елса Патакај.

Парот има три деца.