ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Магазин > Салата со која ќе ги намалите токсините и ќе ги стопите мастите

Салата со која ќе ги намалите токсините и ќе ги стопите мастите

Освежете се со салатата која може да замени цел оброк и е многу хранлива и вкусна. Најдобро од се: ќе го исчисти вашиот организам од токсини и ќе ги стопи мастите.

Основните компоненти на салатата го збогатуваат организмот со витамини и минерали, исполнети се со влакна и пектин.

Благодарение на тоа, ова здраво јадење придонесува за ефикасно чистење на цревата. Со самото тоа, поради исфрлувањето на фекалните наслаги се намалува и телесната тежина.

Но, тоа не е се, со самото заменување на еден оброк со оваа салата, сигурно ќе ја намалите тежината.

За нејзина подготовка ви се потребни, зелка, цвекло, морков, зелена салата, лимонов сок и масло.

Изрендајте ги производите или ситно исецкајте ги и зачинете ги со малку масло (се препорачува ленено или маслиново) и половина цеден лимон.

Уживајте во оваа витаминска бомба…