ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Славни > Се оперираше за да личи на неа: Дајана Рос во одбрана на Мајкл Џексон

Се оперираше за да личи на неа: Дајана Рос во одбрана на Мајкл Џексон

1 мин читање

Легендарната пејачка не дозволува да се валка ликот и делото на нејзиниот некогашен обожавател.

Дивата Дајанa Рос, беше блиска до кралот Мајкл Џексон уште откако тој беше дете.

Пејачот, од неговата четиринаесет години постара колешка беше фасциниран, до тој степен, што за неговите први естетски промени се одлучи само за да изгледа повеќе како неа. Сега Дајана одлучи да направи нешто за него.

Таа ги замоли сите оние кои, поради наводните тврдења изнесени во документарецот „Leaving Neverland“, повторно го осудуваат и обвинуваат Џексон за сексуално злоупоставување на најмалку две момчиња, што во голема мера се одразува на неговото семејство – да престанат со тоа „во име на љубовта”.

-Ќе ви кажам што ми лежи на срце од утрово. Верувам дека Мајкл Џексон беше и останува неверојатен уметник и за мене и за повеќето други луѓе. Стоп, во име на љубовта, рече легендарната пејачка на Твитер.

Ms. Ross@DianaRoss

This is what’s on my heart this morning. I believe and trust that Michael Jackson was and is A magnificent incredible force to me and to many others.
STOP IN THE NAME OF LOVE24.3K5:30 PM – Mar 23, 2019Twitter Ads info and privacy11.7K people are talking about this