ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Славни > Синот на Цеца ја прегрна свршеницата и порача моќна порака за Божиќ

Синот на Цеца ја прегрна свршеницата и порача моќна порака за Божиќ

1 мин читање

Синот на фолк пејачката Цеца, Вељко Ражнатовиќ Божиќ традиционално го прославува во својот дом заедно со своето семејство, но и со свршеницата Богдана Родиќ.

Парот заедно го дочекаа најголемиот христијански празник, а синот на пејачката испрати и моќна порака преку својот Инстаграм профил, по повод празникот.

-Православни браќа, оваа година нека ви донесе среќа, пари и исполнети соништа и она што е вистински важно, здравје. Среќна 2019 и среќни празници од семејството Ражнатовиќ, порача Вељко.