ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Славни > Сите се сеќавате на Кончита што победи на Евровизија, па призна дека има ХИВ: Сега никој не може да верува како изгледа денес

Сите се сеќавате на Кончита што победи на Евровизија, па призна дека има ХИВ: Сега никој не може да верува како изгледа денес

Поранешната евровизиска победничка Кончита Вурст, многумина не ја препознаа кога се појави во специјалната „Евровизија“ што се емитуваше ширум светот наместо планираното финале на натпреварот, откажано поради пандемијата на корона.

Откако призна дека е заразена со ХИВ, Кончита се претстави пред евровизиската публика во ново издание.

Со бела атлет маичка, црна капа, но без трага и глас од периките по кои е препознатлива…

Кончита уште еднаш успеа да привлече внимание кон себе!

„Јас сум дома, како повеќето од нас. Јас се обидувам да бидам позитивна. Последните денови слабо носев долна облека и тоа многу ми се допаѓа тоа. Останете дома, се гледаме многу брзо”, рече Кончита во вклучувањето.