ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Солари најдобар тренер дебитант во Реал во последните шест децении

Сантијаго Солари е најдобриот тренер дебитант на клупата на Реал Мадрид во последните 61 година. Тој стартуваше со две победи, а последен тоа пред него го направил Луис Карниља во далечната 1957 година.

Реал предводен од Солари вчера го победи Ваљадолид со 2:0, а претходно славеше во купот против Мелија со 4:0.

Солари во моментов е привремен тренер на Реал по отпуштањето на Хулен Лопетеги. Има најави дека е можно негово останување на функцијата, доколку „кралскиот клуб“ продолжи со добрите резултати.

Реал во моментов е на 6.место во Примера со 17 бодови, седум помалку од лидерот Барселона.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0