ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Состанок на Могерини со лидерите од Западен Балкан

Високата претставничка на Европска унија за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини на 19 декември ќе организира состанок со лидерите на Западен Балкан, најави Европска комисија.

На средбата предвидено е да учествуваат премиерите на Македонија и на Босна и Херцеговина, Зоран Заев и Денис Звиздиќ, како и претседателите на Србија, на Црна Гора и на Косово, Александар Вучиќ, Мило Ѓукановиќ и Хашим Тачи.

Се уште не е потврдено дали на состанокот во Брисел ќе присуствува албанскиот премиер Еди Рама.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0