ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Со овој напиток никогаш нема да имате здравствен и проблем со килограмите

Овој моќен напиток може да ви помогне да направите детоксикација на црниот дроб и да се ослободите од вишокот на килограми без многу напор.

Кога е организмот полн со токсини, црниот дроб не може нормално да ја извршува својата функција. Затоа слабеењето оди значително послабо, а дебелеењето побрзо. Луѓето не сфаќаат дека црниот дроб е најважниот фактор кој влијае врз тоа колку ќе ослабнеме. Токму поради него многу луѓе не можат да ослабнат колку и да се трудат.

Доколку и вие го имате истиот проблем, детоксицирајте го вашиот црн дроб такашто ќе го консумирате овој напиток три пати на ден во рок од три дена. Во текот на овие три дена избегнувајте тешки оброци и јадете здрава храна за да го олесните процесот на детоксикација.

Состојки:

3 лимони

1 шолја исечкан магдонос

5 стебленца целер

6 шолји вода

Приготвување:

Ставете сок од лимон, магдонос и целер во блендер и измешајте, потоа додадете вода и повторно измешајте. Пијте по две чаши од овој напиток три пати на ден на празен стомак во рок од три дена, а потоа направете пауза од 7 до 10 дена и повторете го процесот.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0