ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Општини > Со пуштени сирени, охридските бродари се простија од починатиот градоначалник

Со пуштени сирени, охридските бродари се простија од починатиот градоначалник

1 мин читање

Со петминутно вклучување на бродските сирени и спуштени знамиња, бродската Флотата на Охридското Езеро му оддаде последна почит на прерано починатиот градоначалник на Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски, пишува порталот Охрид1.