ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Македонија > Со „Фиат пунто“ удрил во 11 годишно дете кое возеле велосипед- повреденото дете пренесено во болница

Со „Фиат пунто“ удрил во 11 годишно дете кое возеле велосипед- повреденото дете пренесено во болница

1 мин читање

На регионалниот пат Ратае – Желино, во село Шемшово, Тетовско, вчера околу 12.45 часот патничко возило „фиат пунто“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.М.(48) од Скопје, удрило во 11-годишно дете од Шемшово, кое управувало велосипед.

Повреденото дете било пренесено во тетовската клиничка болница. Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

About Post Author