ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

„Спортист на годината“ за првпат двојазична, Столе Стоилов демонстративно напуштил

1 мин читање

Kапитенот на Вардар, ракометарот Столе Стоилов, демонстративно стана и си замина од манифестацијата „Спортист на годината“, која ја организира Агенцијата за млади и спорт.

Причина за ова, неофицијално, е фактот што манифестацијата е двојазична, односно за првпат се користи и албанскиот јазик.

Тоа го налутило пикерот на црвено-црните, па Стоилов изреволтиран си заминал од салата.

Манифестацијата Спортисти на година која во моментов се одржува во Палас за прв пат е двојазична. Нашата икона Столе Стоилов демонстративно напуштил!
Поклон Царе!
Ти си наша Икона! pic.twitter.com/zsnwxSe3GF

— Gorjan Donev (@gorjan_d) December 26, 2018

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0