ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Ракомет > СПОРТСКА ТРАГЕДИЈА: Познатиот српски ракометен репрезентативец изврши самоубиство!

СПОРТСКА ТРАГЕДИЈА: Познатиот српски ракометен репрезентативец изврши самоубиство!

Познатиот српски ракометар и поранешен репрезентативец на Србија Новак Бошковиќ (29) извршил самоубиство во својот стан, дознава српски Информер.

Како што пишува порталот тој извршил самоубиство со пиштол кој легално го поседува и си пукал во главата.

Во тој момент во станот била и неговата сопруга, а мотивот се уште не е познат.

Бошковиќ играше на позицијата десен бек, а последната сезона го напуштил Израел каде имал доста успеси.

Тој беше и дел од српската репрезентација на Европското првенство во 2016 година.