ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Македонија > Средношколец прегазен на пешачки во Скопје

Средношколец прегазен на пешачки во Скопје

Дете било прегазено денеска на булеварот 3 Македонска бригада, информираше МВР.

Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила околу 11.30 часот на семафорите на булеварот пред Средното училиште„Владо Тасевски“.

Тогаш автомобил „рено меган“ со скопски регистерски ознаки удрил во 12 годишното дете. Повредениот пешак бил однесен во градската болница „Св. Наум Охридски“.

Карактерот на повредите не се познати.